تشریفات عروسی

تشریفات عروسی در تهران

یکی از بهترین اتفاقاتی که در زندگی هر فردی رخ می دهد ازدواج و آغاز زندگی مشترک است که این  سنت آسمانی در اسلام نیز توصیه فراوان شده است. این روز ها یکی از نگرانی ها و دغدغه های عمده زوج های جوان برای آغاز زندگی مشترک، برگزاری جشن و مراسم عروسی است که زوجین خواهان این هستند که به بهترین شکل مراسم خود را برگزار کنند و شب عروسی خود را به خاطره انگیزترین شب زندگی خود تبدیل کنند.

امروزه بر خلاف گذشته که جشن ها و مراسم ها در منزل انجام می شد، اکثر مراسمات عروسی در تالارها و باغ های مختص عروسی، انجام می شود. یکی از علت هایی که زوج های جوان و خانواده هایشان برگزاری مراسم در تالارها و باغ به منزل ترجیح می دهند تعداد بالای مهمانان است، که البته بسیاری از مراسم ها از تعداد کمی مهمان تشکیل شده است ولی در تالارها و باغ ها انجام می شوند. علت اصلی دیگر تجربه و تخصص  بالای برگزار کننده های مراسم است، که

به بهترین شکل و با بهترین متد روز جشن ها و میهمانی ها را بر پا می کنند که موسسات تشریفات عروسی و خدمات مجالس این کار را به نحو احسن انجام می دهند. مسئله دیگر نظم و رسیدگی جزییات زیاد در مراسم عروسی است که بسیار وقت گیر و نیازمند تخصص است که مسلما پرداختن به آن توسط زوجین و خانواده های آنها بسیار دشوار و وقت گیرو نیازمند تخصص خواهد بود که توسط اجرا کنندگان تشریفات عروسی به بهترین نحو پیاده سازی می شود.

 


 

تشریفات عروسی برگزار کننده انواع جشن ها و میهمانی از تولد، نامزدی، عقد، حنابندان، عروسی و حتی در بعضی موارد مراسم عزاداری و ختم و میهمانی های دیگر هستند و بسیاری از خدمات همچون گل آرایی، شمع آرایی، طراحی دکوراسیون، پذیرایی از میهمانان ، سرو شام، تزیین ماشین عروس، تزیین جایگاه عروس و داماد، آتش بازی و در بعضی موارد تزیین ماشین عروس، ارائه خدمات عکسبرداری و فیلمبرداری و..... را بر عهده می گیرند که موسسات تشریفات عروسی برای هر کدام از خدمات منو جداگانه در نظر می گیرند.  البته میزان و انواع خدماتی که تشریفات عروسی بر عهده می گیرند متفاوت است و با توجه به سلیقه و بودجه می توان قسمت هایی از مراسم عروسی را به تشریفات عروسی سپرد.

این روزها مراکز مختلفی در تهران و شهرستان ها وجود دارند که تشریفات عروسی و خدمات مجالس از صفر تا صد مراسم عروسی را بر عهده می گیرند که با توجه به سلیقه و بودجه می توان به آن ها مراجعه کرد.

البته باید به این نکته هم دقت داشت که در اکثر موارد موسسات تشریفات عروسی، خدمات خود را در باغ ها و یا در منازل و  ویلاهای شخصی که برای این کار مناسب هست انجام می دهند و اکثر تالارها و سالن های عروسی خدمات تشریفاتی اعم از گل آرایی، بادکنک آرایی، تزیین و دکوراسیون، خدمات پذیرایی و...... را خود بر عهده می گیرند و نیازی به مراکز تشریفات عروسی به صورت جداگانه نیست.

و اما اولین و شاید مهم ترین قسمت در تشریفات عروسی، انتخاب باغ باشد. در انتخاب باغ عروسی باید به چند نکته مهم دقت کرد. ابتدا تعداد مهمانان را مشخص کنید و مطمئن شوید که باغ مورد نظر ظرفیت کافی و مناسب برای میهمانان شما دارد. مسئله دیگر بودجه است. بعضی از باغ ها وودی های هنگفتی دارند که با توجه مساحت، ساختمان اصلی، طراحی ها و سازه های آن متفاوت است. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که آیا باغی که مورد پسند شماست با بودجه شما همخوانی دارد؟

مورد مهم دیگر که حتما باید به آن توجه کرد فصلی است که مراسم شما در آن برگزار می شود. مطمئنا باغی که برای مراسم عروسی خود انتخاب می کنید باید در این فصل قابل استفاده باشد و البته زیبایی خود را هم داشته باشد. اگر مراسم ما در فصل سرما یا زمستان است باید سیستم گرمایشی مناسب داشته باشد و باید بررسی شود که در صورت بارندگی برای دکوراسیون و طراحی و تزیینات و البته عروس و داماد و میهمانان آنها مشکلی پیش نیاید. به همین صورت اگر مراسم در فصل گرما و یا در تابستان است سیستم سرمایشی و تهویه هوای مناسب داشته باشد.

مسئله مهم دیگر در مورد انتخاب باغ، هماهنگی لازم با گروه تشریفات عروس و خدمات مجلاس است یعنی اینکه از قبل مطمئن شوید که گروه تشریفات عروسی شما در اباغ مورد نظر آماده خدمت رسانی است.

که البته این موضوع چندان جای نگرانی ندارد زیرا در اکثر اوقات موسسه تشریفات عروسی ، پیشنهادهای متنوع و متعدد برای باغ  با ورودیه، مساحت، طراحی و امکانات متفاوت و متنوع برای شما خواهند داشت.

 مورد مهم دیگری که در مورد تشریفات عروسی باید بررسی شود پذیرایی و منوی غذایی است. که شامل پذیرایی اولیه شامل چند نوع نوشیدنی مختلف با توجه به فصل، میوه، شیرینی، پذیرایی شام شامل چندین نوع غذای اصلی، چندین نوع سالاد و دسر و..... می باشد. که البته در بعضی موارد منوی پذیرایی تشریفات عروسی و خدمات مجالس در برگیرنده مواردی دیگر هم مانند فنگرفود، میان وعده، غذاهای دریایی، غذاهای فرنگی و..... نیز می باشد.

در هر صورت هر گروه تشریفات عروسی چندین منوی پذیرایی در اختیار شما خواهد گذاشت. که تنوع و تعداد و قیمت در آنها متفاوت است. و شما باتوجه به بودجه و سلیقه خود و تعداد و سلیقه مهمانان خود می توانید اقدام به انتخاب هر کدام از آنها کنید.

مورد بعدی مربوط به تزیینات و دکوراسیون باغ و ساختمان اصلی است که از قسمت های مختلفی همچون گل آرایی باغ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد، گل آرایی جایگاه میهمانان، شمع آرایی، حریر آرایی، مجسمه آرایی و...... است که کاملا سلیقه ای و انتخابی می باشد.

مسئله دیگر تعداد پرسنل خدمات در شب مراسم شما هستند. که با توجه به تعداد مهمانان و منوی درخواستی شما، گروه تشریفات عروسی در این مورد شما را راهنمایی کامل خواهند کرد.

بعضی موارد دیگر هم در زمینه تشریفات عروسی وجود دارد که کاملا سلیه ای و انتخابی است مانند بادکنک آرایی، آتش بازی، تزیین ماشین عروس، خدمات فیلمبرداری و عروسی که بعضی از موسسات تشریفات عروسی آنها را ارائه می دهند.

در نهایت برای انتخاب تشریفات عروسی خود بهتر است تحقیقات کاملی انجام دهید، از دوستان و اشنایان خود سوال کنید، جستجوی اینترنتی انجام دهید، چندین گروه تشریفاتی را انتخاب کنید و با آنها جلسه مشاوره بگذارید، در نهایت با شناخت کافی تصمیم خود برای گروه تشریفات عروسی را قطعی کنید و با خیالی آسوده منتظر بهترین شب زندگی خود باشید!!

امیدواریم این مقاله راهنمای مناسبی برای انتخاب بهترین گروه تشریفات عروسی برای زوج های جوان باشد.